HEALTH SERVICE – WLEWY WITAMINOWE

Wlewy witaminowe – 7 rzeczy, o których warto wiedzieć

Bomby witamin podawane dożylnie przyszły do nas z Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych kilka lat temu. Wlewy witaminowe zdobywają coraz więcej zwolenników. Dzisiaj przybliżymy Ci ich plusy i minusy, zbierając wszystko, co powinieneś wiedzieć na ich temat, aby podjąć decyzję. 

 

Wlewy witaminowe – co to w ogóle jest

Są to podawane dożylnie zestawy witamin i minerałów. To forma suplementacji diety, której zadaniem jest błyskawiczne wspomaganie i regenerację organizmu. Profesjonalne kliniki zajmujące się tego typu zabiegami dbają o to, aby składniki pochodziły z całkowicie bezpiecznych źródeł – aptek lub hurtowni lekarskich. Nie ma zatem możliwości, aby pacjentowi wprowadzić substancje potencjalnie niebezpieczne lub szkodliwe.  

Jakie są ich efekty?

Wlewy witaminowe mają niezwykle szerokie spektrum działania. Podawane są w szczególności w celu:

wzmocnienia odpornosci organizmu – taka terapia witaminowa polecana jest w okresie jesienno-zimowym, gdy nasz organizm narażony jest na trudne warunki, ataki wirusów, a dieta uboga w mikroelementy nie daje właściwej ochrony. Odpowiedni dobór witamin pozwala na natychmiastowe wzmocnienie i uzupełnienie braków, co naturalnie wzmacnia nasze funkcje obrony przed chorobami

regeneracji tkanki mieśniowej oraz kostno-stawowej – wlewy witaminowe błyskawicznie uzupełniają niedobory i stawiają na nogi zwłaszcza po dużym wysiłku fizycznym np. u profesjonalnych sportowców lub osób o dużej aktywności. Regularny wysiłek fizyczny prowadzi do niedoborów cennych składników, które wydalane są wraz z potem, a dożylna terapia witaminowa niemal natychmiast je uzupełnia. 

oczyszczenia z toksyn – w ten sposób wspomagają wątrobę, która w obecnych czasach ma niezwykle trudne zadanie. W dobie tak dużego zanieczyszczenia powietrza, nagromadzenia konserwantów, pestycydów i barwników w żywności, często sama nie daje sobie rady. W skrajnych przypadkach dochodzi do jej uszkodzenia. Odpowiednio skomponowane wlewy witaminowe pomagają jej w pracy, oczyszczając organizm. 

poprawy wyglądu – pod tym względem dożylna terapia witaminowa potrafi natychmiast zdziałać cuda. Poprawia wygląd skóry, a także włosów i paznokci, które zazwyczaj są najgorzej odżywione, gdyż nie docierają do nich ważne składniki budulcowe. 

Wlewy witaminowe – kto może skorzystać?

Nie ma właściwie ograniczeń, podobnie jak w przypadku suplementacji doustnej. Terapia dożylna polecana jest w szczególności:

profesjonalnym sportowcom i amatorom regularnego, dużego wysiłku fizycznego;

osobom starszym o obniżonym apetycie, które, przyjmując mniej pożywienia, nie dostarczają wystarczającej ilości witamin i minerałów;

osobom osłabionym lub po przebytej infekcji;;

wszystkim, którzy chcą postawić się na nogi i poprawić swój wygląd.

 Wlewy witaminowe a tradycyjna suplementacja

Ponad 70% Polaków deklaruje  przyjmowanie doustnie suplementów diety, a w 2017 r. kupiliśmy około 240 mln opakowań tego typu produktów.  

Jednak taka forma uzupełniania braków ma kilka wad. Przede wszystkim błędem jest kupowanie kompleksu witamin, gdyż nie wiadomo, jakich składników nam brakuje. Tymczasem niektóre podawane w nadmiarze mogą być szkodliwe. 

Po drugie, łykanie dedykowanych suplementów np. witamin D3, B12, żelaza, magnezu itp. może skończyć się przyjmowaniem codziennie kilku tabletek “do śniadania”. W pędzie codziennego dnia można łatwo o nich zapomnieć, a suplementacja okazuje się nieskuteczna.  

Po trzecie i chyba najważniejsze – tabletki trafiają do żołądka, gdzie są trawione, rozkładane “na czynniki pierwsze” i dopiero wtedy przedostają się do krwioobiegu, skąd są transportowane do komórek. W tym długim procesie trudno ocenić, ile finalnie mikroelementów trafia do celu. 

Tymczasem wlewy witaminowe podawane są bezpośrednio do krwi, zatem cała ich wartość zasila nasz organizm. Co więcej, działają błyskawicznie dzięki skróceniu całego procesu (ominięcie etapu trawienia i rozkładu na podstawowe elementy).

I najważniejsze: dożylna terapia witaminowa w Health-Service odbywa się pod okiem lekarza, zatem skład wlewu jest dopasowany do każdego pacjenta. Oznacza to, że przyjmuje on dokładnie to, czego mu brakuje i otrzymuje efekty, jakich oczekiwał. 

Czy potrzebna jest wcześniejsza konsultacja lekarska? 

Wlewy witaminowe w Health-Service odbywają się pod okiem wykwalifikowanego lekarza  medycyny, który zleca badania, dokonuje ich analizy, a także przeprowadza wywiad środowiskowy. Wszystko to jest nie tylko niezbędne do dopasowania składu, ale także oceny indywidualnych predyspozycji pacjenta np. do alergii. 

Czy wlewy witaminowe leczą choroby przewlekłe?

Z pewnością dożylna terapia witaminowa jest pomocna w standardowym leczeniu chorób takich, jak nowotwory. Stawia na nogi osłabiony organizm, wzmacnia go zwłaszcza po przebytej chemioterapii. Nie może być jednak stosowana jako zastępstwo tradycyjnego leczenia i powinna zawsze być skonsultowana z lekarzem prowadzącym.  

Wlewy witaminowe – bezpieczeństwo

Suplementacja witamin i mikroelementów drogą dożylną jest całkowicie bezpieczna. Oczywiście musi być przeprowadzana pod okiem lekarza oraz w odpowiednich warunkach otoczenia. Dlatego, decydując się na nią, należy poszukać klinik, które się w nich specjalizują i mogą zapewnić odpowiednie warunki.

Przewiń do góry
Call Now Button