Leczenie boleriozy

Borelioza jest chorobą przenoszoną jedynie przez kleszcze-nosicieli. Nie każde ukąszenie może oznaczać rozwój choroby, jednak liczba przypadków z roku na rok jest coraz większa. Sytuację pogarsza fakt, że bakteria może siać spustoszenie w organizmie przez długi czas i nie dawać żadnych objawów. Czasem pacjenci zgłaszają się do lekarza po wielu latach od ukąszenia, nawet nie pamiętając o takim zdarzeniu. To utrudnia diagnostykę. 

Tymczasem leczenie boreliozy w zaawansowanym stanie jest długotrwałe, kosztowne i czasami może nie przynieść pożądanych efektów.  

Do objawów choroby należą:

  • rumień w miejscu ukąszenia, który powinien od razu zaniepokoić i skłonić do wykonania odpowiednich testów;
  • gorączka;
  • dreszcze;
  • ból stawów;
  • powiększone węzły chłonne;
  • chroniczne zmęczenie.

Borelioza atakuje również układ nerwowy. 

Leczenie polega głównie na antybiotykoterapii, a w zaawansowanym stadium leki podawane są dożylnie. 

Tlenoterapia hiperbaryczna w leczeniu boreliozy Kielce

Bakterie boreliozy do życia wymagają niskiego stężenia tlenu. Musi ono wynosić 20% tego, z jakim mamy do czynienia w powietrzu. W tym tkwi siła tlenoterapii hiperbarycznej w leczeniu boreliozy w Kielcach

Podczas zabiegów HBOT do organizmu pacjenta trafia tlen w stężeniu 97%. Szybko ulega on rozkładowi nie tylko w płucach, ale także w osoczu, dzięki czemu błyskawicznie transportowany jest do wszystkich komórek w organizmie. Trafia także do bakterii. Takie dotlenienie powoduje ich niszczenie.

To główne zadanie tlenoterapii hiperbarycznej w leczeniu boreliozy w Kielcach

Ponadto, zabiegi w komorze hiperbarycznej przyspieszają krążenie krwi, a tym samym dostarczanie witamin i makroelementów do wszystkich komórek. Dzięki temu następuje ich szybsza regeneracja. 

Tlen redukuje stan zapalny, łagodzi ból i zmniejsza obrzęk węzłów chłonnych. 

U niektórych pacjentów po tlenoterapii hiperbarycznej mogą wystąpić reakcje obronne w postaci gorączki, dreszczy i bólu głowy. Jest to tzw. reakcja Herxheimera wywołana przez endotoksyny uwalniane w trakcie niszczenia bakterii. Objawy te znikają po kilku godzinach lub dniach.

Tlenoterapia hiperbarczyna w leczeniu boreliozy w Kielcach pod okiem lekarza Health-Service

Seanse HBOT w leczeniu boreliozy Kielce powinny być skonsultowane z lekarzem specjalistą lub lekarzem rodzinnym, który oceni stan pacjenta, jego wyniki, a także przeprowadzi wywiad. Uzyskany w ten sposób obraz pozwoli na podjęcie właściwej decyzji. 

W Health Service oferujemy usługi wykwalifikowanej kadry medycznej. Otaczamy opieką pacjentów podczas całego leczenia  od samego początku aż do jego zakończenia. 

Masz dodatkowe pytania?

Chcesz umówić się na konsultacje z lekarzem rodzinnym?

Chcesz zamówić seanse w komorze hiperbarycznej?

Skontaktuj się z nami 

Czekamy, by Ci pomóc.

Przewiń do góry
Call Now Button