Naturalny zabieg poprawiania urody, a także skuteczna profilaktyka w zapobieganiu procesów starzenia skóry, dla osób w każdym wieku.
Zabieg polega na biostymulacji komórek skóry przy użyciu osocza bogatopłytkowego uzyskanego z krwi własnej pacjenta. Krew po specjalnej obróbce zostaje podana za pomocą setek mikronakłuć w dowolny obszar skóry gdzie istnieje problem, z którym chcemy sobie poradzić (twarz, szyja, dekolt, grzbiet dłoni, owłosiona skóra głowy). W zależności od pożądanego efektu podajemy go na różnych głębokościach tkanki . Dlatego ważne jest by oddać się w ręce doświadczonego specjalisty.
Aktywne płytki krwi zawarte w osoczu wydzielają ważne dla regeneracji komórek skory czynniki wzrostu, które m.in pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu, elastyn i kwasu hialuronowego. Dodatkowym efektem jest wytworzenie nowych naczyń krwionośnych przez co skóra staje się lepiej odżywiona i dotleniona. Wielokierunkowość tego działania zapewnia spektakularne efekty przeciwstarzeniowe i lecznicze. Nie tylko w kosmetologii ale i dermatologii estetycznej(po użyciu laserów), chirurgii rekonstrukcyjnej i ortopedii wspomagając odbudowę uszkodzonych tkanek, regeneracji oraz przyspieszeniu gojenia
Osocze bogatopłytkowe ma duży atut – jest pochodzenia naturalnego dzięki temu jest bezpieczny dla osób cierpiących na wszelkiego rodzaju alergie oraz atopowe zapalenie skóry. Wykorzystywany jest również w celu leczenia wypadania włosów.
Cel zabiegu
Odbudowa zniszczonej skóry, poprawa jej napięcia, elastycznosci, ujednolicenie kolorytu, wygładzenie , rewitalizacja, rozświetlenie, nawilżenie. Dzięki temu skóra wygląda młodziej.
Przebudowa tkanek zaczyna się już po 48 godzinach od pierwszego zabiegu, a pierwsze efekty widoczne są już po około 2 tygodniach. Dla najlepszych efektów zaleca się wykonanie serii zabiegów najczęściej powtarzanych przynajmniej 3 razy w odstępie jednego miesiąca.
Przeciwskazania:
-ciąża i okres karmienia piersią
-choroby autoimmunologiczne
– choroby krwi przebiegające z nieprawidłową funkcją lub liczbą płytek krwi
– choroba nowotworowa
– zaburzenie krzepliwości
-uczulenie na chrom lub nikiel (metale te znajdują się w igłach wykorzystywanych do iniekcji)
-aktywna opryszczka
– zakażenie lub uszkodzenie skóry w miejscu poddawanemu zabiegowi
– przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych lub przeciwpłytkowych
-pokrzywka w wywiadzie
Zalecenia po zabiegu:
Bezpośrednio po zabiegu wymagana jest szczególna dbałość o higienę skóry poddanej zabiegowi. Nie należy jej dotykać, by nie nadkazić miejsc po iniekcji. Drobne ranki muszą ulec wstępnemu zagojeniu. Do 12 godzin po zabiegu należy unikać skrajnych temperatur, korzystania z sauny i łaźni, bezpośredniej ekspozycji na promienie słoneczne oraz UV, na skórze nie stosować makijażu ani produktów innych niż zalecane. Skóra powinna mieć warunki do regeneracji
Działania niepożądane :
Zaczerwienienie i/lub miejscowe zapalenie mające charakter przemijający
Niewielki obrzęk lub opuchlizna, które powinno ustąpić w ciągu 48h
Niewielkie siniaki, które w ciągu kilku dni ustępują
Autor: Izabela Hucał