Osocze bogatopłytkowe – Kielce Health Service

Naturalny zabieg poprawiania urody, a także skuteczna profilaktyka w zapobieganiu procesów starzenia skóry, dla osób w każdym wieku.

Zabieg polega na biostymulacji komórek skóry przy użyciu osocza bogatopłytkowego uzyskanego z krwi własnej pacjenta.  Krew po specjalnej obróbce zostaje podana za pomocą setek mikronakłuć w dowolny obszar skóry gdzie istnieje problem, z którym chcemy sobie poradzić (twarz, szyja, dekolt, grzbiet dłoni, owłosiona skóra głowy). W zależności od pożądanego efektu podajemy go na różnych głębokościach tkanki . Dlatego ważne jest by oddać się w ręce doświadczonego specjalisty. 

Aktywne płytki krwi zawarte w osoczu wydzielają ważne dla regeneracji komórek skory czynniki wzrostu, które m.in pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu, elastyn i kwasu hialuronowego. Dodatkowym efektem jest  wytworzenie nowych naczyń krwionośnych przez co skóra staje się lepiej odżywiona i dotleniona. Wielokierunkowość tego działania zapewnia spektakularne efekty przeciwstarzeniowe i lecznicze. Nie tylko w kosmetologii ale i dermatologii estetycznej(po użyciu laserów), chirurgii rekonstrukcyjnej  i ortopedii  wspomagając odbudowę uszkodzonych  tkanek, regeneracji oraz przyspieszeniu gojenia

Osocze bogatopłytkowe ma duży atut – jest pochodzenia naturalnego dzięki temu jest bezpieczny dla osób cierpiących na wszelkiego rodzaju alergie oraz atopowe zapalenie skóry. Wykorzystywany jest również w celu leczenia wypadania włosów.

Cel zabiegu

Odbudowa zniszczonej skóry, poprawa jej napięcia, elastycznosci, ujednolicenie kolorytu, wygładzenie , rewitalizacja, rozświetlenie, nawilżenie. Dzięki temu skóra wygląda młodziej.

Przebudowa tkanek zaczyna się już po 48 godzinach od pierwszego zabiegu, a pierwsze efekty widoczne są już po około 2 tygodniach. Dla najlepszych efektów zaleca się wykonanie serii zabiegów najczęściej powtarzanych przynajmniej 3 razy w odstępie jednego miesiąca.

Przeciwskazania:

-ciąża i okres karmienia piersią

-choroby autoimmunologiczne

– choroby krwi przebiegające z nieprawidłową funkcją lub liczbą płytek krwi

– choroba nowotworowa

– zaburzenie krzepliwości

-uczulenie na chrom lub nikiel (metale te znajdują się w igłach wykorzystywanych do iniekcji)

-aktywna opryszczka

– zakażenie lub uszkodzenie skóry w miejscu poddawanemu zabiegowi

– przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych lub przeciwpłytkowych

-pokrzywka w wywiadzie

Zalecenia po zabiegu:

Bezpośrednio po zabiegu wymagana jest szczególna dbałość o higienę skóry poddanej zabiegowi. Nie należy jej dotykać, by nie nadkazić miejsc po iniekcji. Drobne ranki muszą ulec wstępnemu zagojeniu. Do 12 godzin po zabiegu należy unikać skrajnych temperatur, korzystania z sauny i łaźni, bezpośredniej ekspozycji na promienie słoneczne oraz UV, na skórze nie stosować makijażu ani produktów innych niż zalecane.  Skóra powinna mieć warunki do regeneracji

Działania niepożądane :

Zaczerwienienie i/lub miejscowe zapalenie mające charakter przemijający

Niewielki obrzęk lub opuchlizna, które powinno ustąpić w ciągu 48h

Niewielkie siniaki, które w ciągu kilku dni ustępują

Autor: Izabela Hucał

Przewiń do góry
Call Now Button